Alpy 10.16 - Wojciech Gaszka - strona prywatna

Project1
  • banner_flash4
  • banner_flash1
  • wowslider
  • banner_flash3
cssslider by WOWSlider.com v8.6
Idź do spisu treści

Menu główne

Alpy 10.16

GALERIA
 
 

-- 03-06.10.2016 --
Matterhorn

Szwajcaria - Matterhorn i Zermatt - to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na ziemi. Fascynuje artystów, turystów i alpinistów, znają je nawet łasuchy.
Matterhorn jest - obok zegarków, sera i czekolady - symbolem Szwajcarii i bez wątpienia jedną z najpiękniejszych gór nie tylko w Europie, ale i na świecie. U jej stóp leży bajkowy Zermatt - miasteczko, które niczym nasze Zakopane, przyciąga zarówno turystów, jak i wytrawnych alpinistów. Zwabia także tych, którzy chcą spędzić trochę czasu w jednym z najmodniejszych miast w Europie. Oba miejsca - Matterhorn i Zermatt - są ze sobą nierozerwalnie połączone. I zdaje się, że jedno bez drugiego istnieć nie może.
Materhorn i j
ego skalno-lodowa piramida samotnie wznosi się wśród pól firnowych i lodowców Alp Pennińskich. Jego najwyższa, zachodnia, ściana ma wysokość 1400 metrów, natomiast łączna wysokość względna wynosi około 3000 metrów[1]. Jest jednym z najpóźniej zdobytych szczytów alpejskich, nie tyle z uwagi na rzeczywiste trudności techniczne, co ze względu na odstraszający wygląd.

Z wierzchołka Matterhornu opadają cztery wybitne granie: Hörnli, Lion, Zmütt oraz Furgen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE - KOPIOWANIE, PRZETWARZANIE BEZ ZEZWOLENIA ZABRONIONE

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego